On je rekao da su se u Skupštini u toku rasprave o izmjenama Ustava o oblastima pravosuđa svi poslanici trudili da „niko ne ispane antievropejac, čak i oni koji su unaprijed najavljivali da će biti protiv ustavnih promjena“.
- Kao da su svi htjeli da pošalju jednu poruku – mi jesmo za ustavne promjene, ali... Iza toga ali su se krili neki razlozi, koji su DF recimo opredijelili da bude izričito protiv, a rekao bih da su SNP i Pozitivna ostavili neke rezerve tako da je za mene ostala dilema da li će oni to podržati ukoliko se ne prihvate njihovi amandmani, objašnjava Šoć.
Ukoliko ustavne promjene budu izglasane, prema mišljenju bivšeg ministra pravde, neće donijeti nikakve konkretne promjene pravosudnog sistema.
- Ja ne vidim problem u normama, ja problem vidim u političkoj volji da institucije koje su zadužene za borbu protiv organizovanog kriminala funkcionišu kako treba. To nije pravno, ni još manje ustavno-pravno pitanje to je naprosto političko pitanje i pitanje političke volje, kaže Dragan Šoć i dodaje da „ako ne dođe do promjene političke volje, potpuno je nevažno da li će se vrhovni državni tužilac birati u Skupštini, ili će ga birati Vlada, ili će ga imenovati bilo ko drugi“.
Prisustvo stranih diplomata današnjoj sjednici Skupštine i raspravi o Ustavnim promjenama, vidi kao „politički pritisak na poslanike“.
- Ako bi me neko pitao rekao bih da bi to nekako izbjegao. Prosto mislim da je to nedozvoljen pritisak da oni budu tu, u momentu kada se raspravlja. Pokazuje se na neki način da sumnjičavost prema zrelosti poslanika koje su birali građani da donesu kardinalne odluke koje procijene da su od značaja za Crnu Goru, kaže Šoć.