Završen 100. Tur d'Frans - Frum pobjednik

KrisFrumm
B
ritanac Kris Frum iz ekipe Skaj pobjednik je ovogodišnje jubilarne, 100. biciklističke Trke kroz Francusku koja je u neđelju uveče završena u Parizu.

Frum je prošle godine bio vicešampion, dok je njegov klupski kolega Bredli Vigins bio prvi. Ove godine Vigins nije učestvovao, tako da je Frum bio prvi izbor ekipe Skaj.

Pobjednik posljednje etapa Tura dužine 133,5 kilometara, koja je vožena od Versaja, pa kroz grad do cilja na Jelisejskim poljima, bio je Marsel Kitel iz ekipe Argos-Šimano. On je u uzbudljivoj završnici, koju je na ulicama Pariza posmatralo više od 350.000 ljudi, bio bolji od zemljaka Andrea Grajpela.

Treće mjesto zauzeo je Mark Kevendiš, kome to ipak nije bilo dovoljno da osvoji zelenu majicu, koju osvaja najbolji sprinter trke, a ove godine ona je pripala Slovaku Peteru Saganu iz tima Kenondejl.