VIDEO - KK: Španija ubjedljiva, osam golova Urugvaja

SpanijaKonfederacija
R
eprezentacije Španije i Urugvaja plasirale su se u polufinale Kupa Konfederacija iz grupe B. Španija je savladala Nigeriju sa 3:0 i tako je obezbijedila prvu poziciju, dok je Urugvaj deklasirao Tahiti 8:0.

'Furija' je postavila i novi svjetski rekord, pošto nije poražena na 28 uzastopnih takmičarskih mečeva. Prvi polufinalni meč na programu je u srijedu, sastaju se Brazil i Urugvaj, a dan kasnije igra se meč između Španije i Italije.

’Furija’ je povela već u trećem minutu a gol je postigao Alba. Pitanje pobjednika riješio je Tores u 62. minutu, a ušao je u igru tri minuta ranije, da bi Alba tri minuta prije kraja novim pogotkom potvrdio trijumf Španije.

Tahiti je od Španije primio deset, a od Urugvaja osam golova. Šansu je iskoristio 22-godišnji napadač Palerma Abel Ernandes, koji je upiso četiri pogotka. Osim njega, u strijelce su se upisali Peres, Lodeiro i dva puta Suares.