VIDEO - KK: Urugvaj savladao Nigeriju

Forllann
F
udbalska reprezentacija Urugvaja pobijedila je Nigeriju 2:1, u drugom kolu grupe B Kupa konfederacija.

Urugvajci su znali da moraju da dobiju meč, poslije poraza i vrlo slabe igre protiv Španaca. Bolje su počeli i propustili tri šanse, ali su do vođstva stigli uz mnogo sreće - Forlanov centaršut je bio dobar, Kavani je promašio loptu, koja se odbila od kapitena Lugana u mrežu protivnika.

Ako je poslije 18 minuta imao sreće, Lugano je još toliko kasnije bio direktan krivac, kada je dopuštio Mikelu da se namjesti i pošalje lijep udarac u Muslerinu mrežu. A u šestom minutu drugog poluvremena Suares i Kavani iskoristili su dosta prostora i stvorili priliku da Forlan, u svojoj stotoj utakmici za Urugvaj, sa 16 metara atraktivnim udarcem savlada Enjemu.

U neđelju Urugvaj ima situaciju u svojim rukama - čak i da Nigerija napravi šok i pobijedi Špance, šampion Južne Amerike bi pobjedom nad Tahitijem od preko 5 golova razlike obezbijedio polufinale.