Vaterpolo

SL: Peterci ponovo kobni za crnogorske vaterpoliste!

Draskobrguljan
Igrali su dobro u većem dijelu meča, imali prednost sve do sredine posljednje četvrtine, ali su na kraju opet poraženi. Crnogorski vaterpolisti ponovo su poklekli nakon izvođenja peteraca, ovaj put od Mađarske u drugom kolu završnog turnira Svjetske lige 18:17. Meč je u regularnom toku završen 10:10, a ''ajkule'' sjutra očekuje još jedan pravi ispit i to sa selekcijom SAD-a.

Neočekivan poraz od Japana probudio je ‘’ajkule’’, pa smo golovima Draška Brguljana, Draškovića i Sekulića stigli brzo do 3:0. U 6. minutu druge četvrtine imali smo četiri gola viška 5:1, a na dužu pauzu otišli smo sa prednošću od 6:3. Treću dionicu obje selekcije otvorile su golom, Mađari su sa dva vezana gola prišli na 7:6, ali je Darko Brguljan bio precizan u finišu trećeg dijela za ‘’plus dva’’.

Drugim golom zaredom, na početku posljednje četvrtine, Darko je uvećao prednost ''ajkula'' na tri gola, ali je već u sljedećem napadu Mađarska smanjila preko Haraija. Deneš Varga je pogodio za 9:8, ali je mlađi Brguljan vratio dva gola viška. Ipak, samo koji sekund kasnije Hošnjanski je bio precizan sa pet metara na četiri minuta do kraja. Prvi put na meču, Mađari su stigli do izjednačenja u 5. minutu 4. dionice 10:10, i to uz zvuk sirene za istek napada.

Tim rezultatom završen je regularni dio meča, pa su se opet izvodili peterci. I ponovo nijesmo imali sreće sa penala, na kraju radovala se Mađarska 16:15. Tragičar je bio Miljan Popović, ali je Crna Gora ranije morala da riješi meč, jer je imala i četiri gola viška. No, pred izabranicima Ranka Perovića je još jedan meč grupne faze, i to u četvrtak sa selekcijom SAD-a.

CRNA GORA – Mađarska 10:10 (3:1, 3:2, 2:3, 2:4), nakon peteraca 17:18

Strijelci:

CRNA GORA: Draško Brguljan 4, Drašković 1, Sekulić 2, Petrović 1, Darko Brguljan 2,

Mađarska: Vamoš 1, Madaraš 1, Danijel Varga 2, Deneš Varga 1, Bedo 1, Batori 1, Harai 1, Hošnjanski 1, Sivoš 1.