Vaterpolo

SL: Japan bolji od ''ajkula'' nakon peteraca!

PetrovicAntonio

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore poražena je danas od Japana nakon slabijeg izvođenja peteraca ukupnim rezultatom 16:15, u utakmici prvog kola A grupe finalnog turnira Svjetske lige u Čeljabinsku. Utakmica je u regularnom toku završena neriješeno 10:10 (2:5, 3:0, 4:2 i 1:3).

Potpuno neočekivan početak meča! Japanci su sa tri vezana gola došli do 3:0, a njihovu seriju prekinuo je Marković. Uzvratili su Japanci sa dva gola, smanjio je Klikovac sa dva metra na 5:2 i to je bio rezultat prve četvrtine. Mnogo bolje smo otvorili drugi period. Draško i Darko Brguljan su smanjili na gol zaostatka, zaigrali su naši mnogo bolje i brzo preokrenuli na 8:5. Ipak, Japanci su u posljednjoj četvrtini prišli na gol, uspjeli da izjednače na 10:10 na 2 minuta do kraja. Taj rezultat je ostao na semaforu, pa se pristupilo izvođenju peteraca.

U šestoj seriji peterac nije realizovao Vjekoslav Pasković, dok je Šimicu bio precizan i donio pobjedu japanskoj selekciji.

Strijelci:

CRNA GORA: Nikola Marković 1, Klikovac 2, Draško Brguljan 1, Darko Brguljan 2, Čučković 1, Drašković 1, Latinović 1, Petrović 1.

Japan: Takei 4, Šimicu 1, Šiga 1, Hazui 1, Okava 2, Ičikava 1.