Crnogorke savladale Hrvatsku u Crikvenici

CrnogrkeHrvatskka
Ž
enska seniorska košarkaška reprezentacija Crne Gore savladala je Hrvatsku 75:73 u prvom od dva kontrolna meča u Crikvenicama u sklopu priprema za Evropsko prvenstvo u Francuskoj, koje je na programu od 15. do 30. juna.

Drugi međusobni duel istih rivala biće odigran u četvrtak u 20 sati. Reprezentacija se u petak vraća u Crnu Goru, a završni dio priprema do odlaska za Francusku koji je planiran za 13. jun, odradiće na Cetinju.

Domaćin je bio bolji u prvom poluvremenu poslije kojeg je imao 11 poena prednosti (45:34), ali su izabranice Miodraga Baletića u nastavku došle do prepoznatjive igre, pa je prednost Hrvatske počela da se smanjuje iz minuta u minut.

''Crvene'' su sredinom posljednje četvrtine smanjile zaostatak na samo četiri poena (62:58), nakon čega se ušlo u neizvjesnu završnicu u kojoj je Snežana Aleksić bila junak pobjede.

Najefikasnija u našoj selekciji bila je Jelena Škerović sa 20 poena, dok su Iva Perovanović i Ana Turčinović meč završile sa učinkom od 14 poena.