Serija A: Sudije pogurale Milan, Jovetić strijelac u petardi Viole

BalotelliMilan
U
zbudljiva završnica italijanske Serije A! Veče je donijelo dramu, pošto je Milan protiv Sijene jedva došao do pobjede u finišu meča i Lige šampiona.

Vodili su domaćini od 26. minuta. Situacija je izgledala potpuno beznadežno za "roso-nere" u 69. minutu, kada je isključen Ambrozini. Samo što se igra nastavila, isključen je i Terlici iz tabora domaćina, ali se Milan i dalje mučio da napravi šansu koja bi najavila preokret. Pad Balotelija u šesnaestercu sudija je okarakterisao kao start za najstrožu kaznu, koju je isti igrač izveo. Revoltirani igrači Sijene su poklekli još jednom, tri minuta prije isteka 90. minuta, pa će Milan zahvaljujući golu Meksesa igrati u Ligi šampiona.

Kiks "roso-nera" vrijebala je Fiorentina, koja je sa 5:1 nanijela težak poraz Peskari, uz tri gola Adema Ljajića i jedan Stevana Jovetića. Ubjedljiv je bio i Udineze protiv Intera sa 5:2, pa će ova ekipa sa "violom" igrati u kvalifikacijama za Ligu Evrope.