Džudo: Dedeić šampion Balkana

DzudoZagrebb
C
rnogorski džudista Rijad Dedeić osvojio je zlatnu medalju na juniorskom prvenstvu Balkana u Ohridu.

Dedeić, koji je branio titulu prvaka, u finalnom meču kategorije do 81 kilogram savladao je danas reprezentativca Srbije Damjana Vukovića. Crnogorski džudista sve borbe na šampionatu dobio je iponom.

Uspješan nastup crnogorske reprezentacije osvajanjem bronzanih medalja upotpunili su Ivana Škuletić (do 63), Vuk Nikčević (do 55)i Jovan Peković (do 90 kilograma).

U kadetskoj konkurenciji crnogorski džudisti osvojili su juče osam medalja, tri zlatne, dvije srebrne i tri bronzane. Prvaci Balkana postali su Jovana Peković (do 57), Ivana Šunjević (do 63) i Arso Milić (do 73 kilograma).

Srebrne medalje osvojili su Božana Klikovac (do 63) i Milija Darmanović (do 90), a bronzane Jusuf Nurković (do 60), Balša Sinanović (do 66) i Predrag Mrkić (do 81 kilogram). U dva dana prvenstva u Ohridu na tatami je izašlo 400 boraca iz devet balkanskih država. (Mina)