PL: Desetka za Fergijev oproštaj, Arsenal u kvalifikacijama za LŠ!

FergiTenks
U
posljednjem kolu Premijer lige Aleks Ferguson je remijem od 5:5 protiv Vest Bromvič Albiona završio trenersku karijeru, a na njegovo mjesto doći će Dejvid Mojes.

U Ligu šampiona će Čelsi pošto je sa 2:1 pobijedio Everton, Arsenal je sa 1:0 protiv Njukasla obezbijedio kvalifikacije za najelitnije evropsko takmičenje, Totenhem je došao do pobjede protiv Sanderlenda golom Bejla u 89. minutu, ali će morati da se zadovolji kvalifikacijama za Ligu Evrope.

Najviše golova, čak deset, viđeno je u remiju Vest Bromviča i Mančester junajteda. Imali su "đavoli" vođstvo od 3:0 i 5:2, ali je VBA uspio da dođe do remija u goleadi. Kagava, autogol Olsona i Batner su donijeli početno vođstvo, Morison je do poluvremena smanjio, da bi Lukaku u 50. minutu nastavio seriju golova. Tri minuta kasnije, Van Persi je iskoristio asistenciju Valensije, da bi Ernandez ubrzo vratio prednost od tri gola. U 81. minutu Lukaku je nastavio goleadu, već sljedeći napad Mulumbu je iskoristio za dolazak nadomak remija, koji je u 86. minutu het-trikom obezbijedio Lukaku.

Čelsi - Everton 2:1 (1:1)