Kavendiš dobio i 13. etapu Đira

BiciklizamDJiro
B
ritanski biciklista Mark Kavendiš pobijedio je na 13. etapi trke Điro d'Italija, dok je domaći takmičar Vinčenco Nibali zadržao vođstvo u generalnom plasmanu.

Kavendiš je etapu od Buseta do Keraska, sa 254 kilometara najdužu na takmičenju, završio za šest sati, devet minuta i 55 sekundi.

Njemu je to druga uzastopna i četvrta etapna pobjeda na ovogodišnjem Điru, a 14. na toj trci tokom karijere. Đakomo Nicolo bio je drugi, dok je Luka Mezgec završio na trećem mjestu u grupnom sprintu.

Nibali je u generalnom plasmanu zadržao 41 sekundu prednosti u odnosu na Kadela Evansa. Pobjednik Trke kroz Francusku i jedan od favorita na ovogodišnjem Điru Bredli Vigins i branilac titule Rajder Hesjedal odustali su od trke pred početak ove etape.

Sljedeća etapa voziće se u subotu od Kervere do Bardonekija, a duga je 168 kilometara. Poslije ravničarske etape kroz Lombardiju i Pijemont, ona donosi potpunu promjenu, jer biciklisti ulaze u Alpe i stižu do francuske granice. (B92.net)