Super liga: Košarkaši Budućnosti na korak od titule!

VitkovacBuducnost
K
ošarkaši Budućnost Volija nalaze se na korak od nove titule prvaka Crne Gore. U finalnoj seriji plej-of šampionata Podgoričani su savladali Sutjesku i u drugom meču, ovaj put u Nikšiću 62:77 (21:15, 12:22, 18:18, 11:22). Podgorički tim prvi duel pred svojim navijačima dobio je 75:68.

Domaćin je igrao dobro većim dijelom meča, ali je na kraju presudilo veliko iskustvo ''plavih'' koji su u posljednjoj četvrtini prelomili meč i na kraju ubjedljivo slavili. Pobjednika je predvodio Aleksa Popović sa 17 koševa, Li je ubacio 13, jelenić 11, Bunić 9, Vitkovac 7, Mugoša 6, Ivanović i Mihailović po 6 i Bost 2. Kod domaćina najbolji je bio Pavlićević sa 18 poena, Vujačić je postigao 15, Vujošević 8, a Mičeta 6.

Trener Budućnosti Igor Jovović zadovoljan je pobjedom, ali hvali i igru rivala.

''Što bi rekao jedan moj stariji kolega, kad si na korak od titule, onda si tek na pola puta. Moramo biti zadovoljni. Odigrali smo jedan čvrst meč, u ovako sjajnom ambijentu. Defanzivno smo odigrali dobro, sem u prvoj četvrtini, što govore 62 primljena poena. Kad se na taj način igra onda dođe do širine u napadu, i mislim da smo potpuno zasluženo trijumfovali. Čestitao bih protivniku koji igra sjajnu sezonu, ali i mojim igračima na motivaciji, požrtvovanosti... Nećemo se opuštiti pred treći meč, već ćemo se maksimalno spremiti za njega.''

Strateg Nikšićana Dubljević čestitao je gostima na zasluženoj pobjedi.

''Slična utakmica kao i u Podgorici. Kada se lomio meč oni su pogodili dvije vezane trojke, mi promašili nekoliko zicera, ali to je dokaz kvaliteta ekipe Budućnosti. Vidi se da igraju na mnogo većem nivou, mnnogo jakih utakmica. Ja ne mogu da budem nezadovoljan prikazanim večeras. Moji igrači su odigrali jako i hrabro, a čestitam i Budućnosti na pobjedi.''

Treći meč na programu je u subotu, i ukoliko slavi, ekipa Budućnosti biće novi-stari šampion Crne Gore.