Namješten meč u Francuskoj?

Liga1
F
rancuske vlasti pokrenule su istragu pod sumnjom da je meč 34. kola Lige 1 između Ažaksioa i Monpeljea namješten.

Domaćin je slavio sa 2:1, a gosti su vodili sve do 81. minutu. Naime, francusko nezavisno upravljačko tijelo "ARJEL", koje kontroliše klađenje putem interneta, zabilježilo je veliki broj uplata na pobjedu Ažaksioa u veoma zanimljvom trenutku.

Preko 200 hiljada eura je uplaćeno u trenutku kada je Monpelje vodio sa 1:0 i u 81. minutu ostao bez jednog igrača. Tačnije El Kutari je skrvio penal i zaradio crveni karton. Ažaksio je prvo izjednačio, a potom u sudijskoj nadoknadi vremena preokrenuo i postigao pobjednički gol. Trijumfom je domaćin stigao do bodova "zlata" vrijednih u borbi za opstanak, a Monpeljeu taj meč nije bio od izrazitog rezultatskog značaja. (Sportal.rs)