PL: Remi Čelzija i Totenhema

PremijerLiga
U
duelu ekipa koje vode borbu za plasman u Ligu šampiona, Čelsi je dva puta vodio, ali je Totenhem na kraju uspio da izbjegne poraz - 2:2.

Oskar je u 11. minutu na asistenciju Kejhila savladao Ljorisa za vođstvo ''Plavaca'' od 1:0. Vođstvo domaćih trajalo je svega petnaest minuta, pošto je Adebajor sjajnim golom uspio da Sparsima donese izjednačenje u 26. minutu.

Ipak, svoju bolju igru u prvom poluvremenu Čelsi je krunisao novim pogotkom u 39. minutu. Akcija Toresa i Ramiresa donijela je rezultat, Ramires pogađa za 2:1. Konačan rezultat postavljen je u 80. minutu. Sjajna asistencija raspoloženog Adebajora za Sigurdsona koji pogađa mrežu Čeha za konačnih 2:2.

Poslije ovakvog epiloga, Čelsi je zadržao treće mjesto na tabeli, sa tri boda više od večerašnjeg rivala, a dva od četvrtoplasiranog Arsenala.