On je podsjetio da je ranije u više navrata isticao da se i pozitivni i negativni efekti mogu vrlo brzo odraziti na našu ekonomiju.
„Narodski rečeno, mi smo mali ekonomski sistem sa velikim razvojnim potencijalom. Neto direktna strana investicija od 30 ili 40 miliona eura dovodi do rasta nacionalnog BDP-a od jedan odsto. Nije teško izračunati šta se događa ukoliko se na godišnjem nivou u Crnu Goru investira 500 miliona eura. To je dovoljno da nam se kratkoročno poboljša stanje, ali je problem ako taj nivo investicija nema kontinuitet, jer u tom slučaju neminovno dolazi do pada BDP-a i opšteg društvenog standarda. To najbolje govori o rizicima, a naš cilj bi trebao da bude postizanje dugoročno održivog investicionog ambijenta“, naglasio je Drecun.
On je podvukao da su neiskorišćeni resursi u oblastima turizma, poljoprivrede, infrastrukture, industrijske proizvodnje i proizvodnje energije.
„Ne bi smjeli dozvoliti da postanemo društvo propuštenih šansi zbog ljudskog faktora. Nama u Crnoj Gori je problem što političke odluke dominantno utiču na ekonomsku stvarnost, što ilustruje posljednji primjer odustajanja Rojal grupe od valorizacije Kraljičine plaže“, zaključio je Drecun.