car rental montenegro
Sport - Vaterpolo
OI: Remi CRNE GORE i Srbije
02. avgust 2012.

IvovicCrnaGoraU derbiju grupne faze Olimpijskih igara u Londonu vaterpolisti Crne Gore i Srbije odigrali su neriješeno 11:11. Nakon tri kola ''ajkule'' imaju po pobjedu, remi i poraz, dok je Srbija uz ovaj remi ima i dva trijumfa.

Odličan meč odigrali su vaterpolisti Crne Gore i Srbije. Još jedna dobra partija naših momaka, igra koja hrabri, a nakon tri teška duela, ''ajkule'' sada očekuju dva lakša meča, pa se plasman u četvrtfinale ne dovodi u pitanje. Srbi su bolje otvorili meč, poveli 2:0, a nakon što je Ivović smanjio, Crna Gora je imala nekoliko prilika da izjednači ili preokrene rezultat. Ipak, novim golom prlainović je povisio na 3:1, što je bio rezultat prve četvrtine. U narednih osam minuta Radović i Zloković su pogodili za 3:3, ali je ponovo Prlainović zatresao mrežu Šćepanovića, pa smo na odmor otišli sa golom minusa. U trećoj četvrtini viđeli smo čak devet golova. Sredinom te dionice Srbija je ponovo stegla dva gola viška 7:5, dva minuta prije kraja bilo je 8:6, ali je golom Brguljan te Mlađana Janovića u posljednjoj sekundi, Crna Gora došla do 8:8. Ni u posljednjoj četvrtini naši nijesu uspjeli da prvi put povedu, čak šta više, Srbija je ponovo imala dva gola prednosti 11:9 na tri minuta do kraja. Ali, najprije je Ivović smanjio, a onda Mlađan ponovo pogodio za 11:11. U posljednjem minutu bilo je dosta uzbuđenja. Srbija nije iskoristila igrača više, a našoj selekciji ostalo je 17 sekundi za napad. Uslijedio je igrač više za Crnu Goru, ali ne i gol, pa je ostalo 11:11.

Najefikasniji u crnogorskoj selekciji, na čijem se golu istakao Miloš Šćepanović sa 11 odbrana, bio je Aleksandar Ivović sa tri, Mlađan Janović je postigao dva, a po jedan Aleksandar Radović, Boris Zloković, Nikola Janović, Vjekoslav Pasković, Draško Brguljan i Predrag Jokić. U srpskoj selekciji Andrija Prlainović je postigao pet, Filip Filipović i Vanja Udovičić po dva gola, a po jedan Slobodan Nikić i Duško Pijetlović.

CRNA GORA – Srbija 11:11 (1:3, 2:1, 5:4, 3:3)