Sport - Rukomet
OI: CRNA GORA U POLUFINALU!!!
07. avgust 2012.

rukometasiceoiRUKOMETAŠICE CRNE GORE SU U POLUFINALU OLIMPIJSKIH IGARA!!! Kakva noć za crnogorski sport! Naše rukometašice još jednom su obradovale naciju, još jednom pokazale koliko su jake, još jednom pokazale koliko su kvalitetne! Pokazale, po ko zna koji put, kako se gine za crveni dres, i sa igrom kao noćas, teško ko može zaustaviti crnogorsku mašineriju!

U četvrtfinalu Olimpijskih igara u Londonu Crna Gora je savladala favorizovanu Francusku 23:22 (13:13), selekciju koja je najbolje odigrala grupnu fazu takmičenja. No, ''trikolori'' su naišli na Bojanu Popović i drugarice, i tu im je bio kraj.

Crna Gora je u duelu sa Rusijom pokazala da podiže formu, a to je dokazala i večeras. U prvom poluvremenu igrao se gol za gol, ekipe su se smjenjivale u vođstvu, a Francuskinje su na pet minuta do odmora imale +2. Ipak, uslijedilo je brzo izjednačenje, pa se u drugih pola sata ušlo sa 13:13. Drugo poluvrijeme nije počelo kako treba. Francuska je u nekoliko navrata imala tri gola prednosti, pa su ''crvene'' morale stalno da jure rezultat. I tu su pokazale koliko su jake. Nijesu klonule duhom naše cure i pet minuta prije kraja uspjele su da izjednače, a ubrzo i da povedu. Tada je na golu briljirala Sonja Barjaktarović sa dva odbranjena sedmerca, pa je posljednji napad pripao našoj selekciji kod 22:22. Odlično odrađena akcija i u posljednjoj sekundi sedmerac za Crnu Goru. Gol, koji je najavio veliko slavlje, postigla je Katarina Bulatović i CRNA GORA JE U POLUFINALU!

Najefikasnije u crnogorskoj selekciji, na čijem se golu posebno istakla Sonja Barjaktarović sa 12 odbrana, bile su Bojana Popović i Katarina Bulatović sa po šest, dok je Jovanka Radičević meč završila sa četiri gola. U francuskoj selekciji istakla se Mariam Sinjate sa pet pogodaka. Polufinale Crna Gora - Španija na programu je u četvrtak od 21 sat i 30 minuta.

CRNA GORA – Francuska 23:22 (13:13)

Tok meča: 60:00 min KRAJ

Prvo poluvrijeme: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 4:3 (5. minut), 4:4, 5:4, 5:5 (10. minut), 6:5, 6:6, 7:6 (15. minut), 7:7, 7:8, 8:8 (20. minut), 9:8, 9:9, 9:10, 10:10, 10:11, 11:11, 11:12 (25. minut), 11:13, 12:13, 13:13 Poluvrijeme

Drugo poluvrijeme: 13:14, 13:15 (35. minut), 14:15, 14:16, 14:17 (40. minut), 15:17, 15:18, 16:18, 16:19, 17:19 (45. minut), 18:19 (50. minut), 18:20, 19:20, 19:21, 20:21 (55. minut), 21:21, 22:21, 22:22, 23:22!!!!

Strijelci:

CRNA GORA: Popović 6, K. Bulatović 6, Lazović 1, Đokić 1, Savić 1, Radičević 3, Knežević 1, Jovanović 1, Miljanić 1, Mehmedović 1,

Francuska: Dembele 3, Pino 3, Sinjate 5, Aiglo 3, Bodoen 2, Mendi 1, Kamto Njitam 2, Lakrabe 3,