rent a car budva
Društvo - Tema
Život sa stilom Modesti Blejz
17. jun 2012.

17ivanaZa nju je svaki detalj važan. Zato Ivana Vojinović za sebe kaže da je rođena Podgoričanka, a spoj durmitorske i bjelopavlićke krvi. Nema ništa protiv da je u filmskoj biografiji odigra muškarac, dok god je to – Havijer Bardem. Od super-junaka bira „običnu“ ženu, samostalnu i pravdoljubivu Modesti Blejz. Voljela bi da se, makar na dan, nađe na teniskom terenu umjesto Novaka Đokovića. I - sanja o odlasku u Brazil, o njegovim plažama i kontrastima...

Ivana Vojinović rođena je u Podgorici 1982. godine, gdje je završila osnovnu školu i Gimnaziju „Slobodan Škerović“. U rodnom gradu je i nastavila školovanje na Ekonomskom fakultetu u Podgorici. Marljiva, već tada je utrla put svom uspjehu, jer je dva puta bila dobitnik nagrade fakulteta za izuzetnog studenta sa prosječnom ocjenom 9,90 - na III i IV godini studija. I - diplomirala je 2004. godine kao jedan od najboljih studenata.

Tu se nije zaustavila, pa je postdiplomskim studijama Preduzetnička ekonomija - na istom Ekonomskom fakultetu u Podgorici, naravno - magistrirala tri godine kasnije. Sada je već doktorant na Fakultetu za međunarodnu ekonomiju, finansije i biznis Univerziteta Donja Gorica.

Iza nje je već više od 50 projekata u oblasti ekonomskog istraživanja i projektovanja na kojima je radila ili njima rukovodila. Autor je i više od 20 stručnih radova koji su objavljeni u domaćim i međunarodnim zbornicima i časopisima. Naravno, učestvovala je i na velikom broju konferencija i okruglih stolova i imala brojne studijske boravke u zemlji i inostranstvu. Uz to, govori engleski i italijanski jezik, i služi se francuskim jezikom.

S druge strane, nakon magistrature postala je saradnik na redovnim i postdiplomskim studijama Fakulteta za međunarodnu ekonomiju, finansije i biznis na kome je sada doktorant.

Već dvije godine je, prema odluci Skupštine Crne Gore, član Komisije za sprječavanje sukoba interesa. I, na kraju, ali ne manje bitno, ona je od 2011. godine pomoćnica ministra održivog razvoja i turizma za oblast životne sredine.

BUĐENJE

17ivana1Što Vam nedostaje iz vremena kada ste bili dijete?

- Bezbrižnost i dragi ljudi kojih više nema.

Što najviše volite u tome što ste odrasli?

- Samostalnost i što sam upoznala sebe.

Za koji Vaš talenat smatrate da nije došao do izražaja?

- Mislim da nemam skrivenih talenata.

Koju svoju osobinu smatrate najgorom?

- Ranije sam bila mnogo tvrdoglava (tipično za horoskop jarac-ovan), ali je godinama ta crta ublažena, što mi je i učinilo život mnogo prijatnijim :-)

Što najviše cijenite kod drugih?

- Pouzdanost, duhovitost i inteligenciju, a pri prvom susretu snažan stisak ruke.

U OGLEDALU

17ivana2Kako bi se zvala Vaša filmska biografiju i ko biste voljeli da glumi Vas?

- „Život sa stilom“, a voljela bih da me glumi neko snažnog karaktera, poput Meril Strip, Gvinet Paltrou, Ume Turman... U slučaju da to bude muškarac, glasam za fenomenalnog Havijera Bardema.

Kako biste nekome, preko telefona, u pet riječi opisali sebe?

- Rođena Podgoričanka, spoj durmitorske i bjelopavlićke krvi. O karakteru ne bih, samo bih istakla izraženu odgovornost i pouzdanost.

Kako biste opisali sebe da ste hrana?

- Čizkejk (cheesecake).

Koju moć super-junaka biste voljeli da imate?

- Izdvojila bih najpoznatijeg snažnog ženskog strip junaka - Modesti Blejz. Ako zanemarimo negativnu stranu priče o njoj, ono što me fascinira je oličenje individualizma, uticaj na promjene i preuzimanje kontrole nad događajima, staromodni osjećaj časti u opasnom savremenom svijetu, saosjećajnost i snažan osjećaj za pravdu. Zapravo, u svemu tome se negdje i prepoznajem.

Sa kojom ličnošću, stvarnom ili izmišljenom, biste se zamijenili na jedan dan?

- Sa Novakom Đokovićem, za vrijeme teniskog meča.

SVAKODNEVICA

17ivana3Što radite nedjeljom poslijepodne?

- Čak mi je i ta dosadna nedjelja uvijek različita i neplanirana, nema rituala. Ne znam što da odgovorim :-)

Koja pjesma Vam je uvijek u vrhu liste omiljenih?

- Teško pitanje, jer mi je muzika jako važan momenat u životu. Kod mene svaki životni događaj (čak i svakodnevica) ima muzičku podlogu. Nemoguće je izdvojiti jednu pjesmu. Odrasla sam na muzici grupa „Ramones“, „Clash“ i taj muzički pravac je opredijelilo moju životnu filozofiju. Sada prednost dajem novijem zvuku, poput „Muse“, „Radiohead“, „Arctic Monkeys“...

Koja knjiga/predstava/film je, u posljednje vrijeme, na Vas ostavila najsnažniji utisak?

- “Đinđić između Lojole i Kropotkina” Predraga Radosavljevića.

Gdje biste voljeli da otputujete?

- Brazil! Zbog plaža, energije, prostranstva, kontrasta, ali i portugalskog jezika.

Koje prevozno sredstvo najmanje volite?

- Autobus nema konkurenciju...

DA TI KAŽEM...

17ivana4Kome sve ispričate?

- Starijim sestrama Vesni i Olji, i majci.

Čemu se uvijek obradujete?

- Svakom susretu sa Nikolom, Aleksandrom, Stelom i Lanom.

Da li za nečim žalite?

- Ni za čim.

Bez čega ne možete?

- Bez podrške porodice.

Za što ste se posljednji put izvinili?

- Zbog kašnjenja na sastanak.

SUMRAK

Iv17_250Koje tri želje biste tražili da Vam ispuni zlatna ribica?

- Zdravlje i sreću za mene i one koje volim, dovoljno pozitivne energije i mudrosti, i Crnu Goru kao najčistiju državu na svijetu.

Što je najteže što ste do sada uradili?

- Ne mogu trenutno da se sjetim.

Kada biste saznali da Vam je ostalo samo tri mjeseca života, kako biste ih proveli?

- Vjerovatno bez promjene uobičajenog načina života.

Kako biste voljeli da umrete?

- U dubokoj starosti, zadovoljna kako sam proživjela život.

Koji bi bio Vaš epitaf?

- I did it my way.

Priredila: K.JERKOV

Komentari (27)
  • Slobodan Jovanović
    Kad bih birao ko će da me zamjeni. među njima bi bila ti Ivana.Primi veliki pozdrav. Rado se sjećam prošlogodišnjih druženja. Nadam se da će ih biti i ove godine
  • Krsto
    Drago mi je sto moja Crna Gora ima mladih, obrazovanih i hrabrih ljudi da se uhvate u kostac sa velikim probelmima i izazovima. Siguran sam da je ovo pravi momenat za sticanje ogrmonog iskustva ljudi poput Vojinovicke, aktuelnog ministra finansija, pa cak i premijera... sigurno nijesu idealni... Medjutim iskustvo se ne stice preko noci.... dug je to prces. Bitno je da ovi mladi ljudi imaju dobre namjere...u sta licno ne sumnjam.

Pozdrav iz Toronta
  • Koleginica
    Znam je od vremena kada smo studirali. Nijesam sam se previse druzila sa njom. Medjutim ono sto sam primijetila Ivana je ostala na zemlji uprkos titulama... Uvijek se ljubazno pozdravi i rado prisjeti nekih zajednickih trenutaka....
  • Vanja
    Pomocnica je cool tip.... Svaka cast za ozbor muzike
  • Sofija
    Sve pohvale za intervju. Prije svega, cestitke, na interesantnim i iskrenim odogovorima ove mlade zene... Trebalo je izaci iz kliesa funcionalne pameti i ovtoriti odredjeni dio svoje privatnosti citaocima Analitike... Ovo su evropske vrijednosti....
  • Dejan
    Sigurno se za nju moze reci da je skola Vesa Vukotica.... Da je on protezira... Medjutim, ono sto je realnost jeste da g-djica Vojinovic ima rezultate koji je preporucuju...Vjerujem da ne moze biti gora, neko cak i bolja, neko neki dugogodisnji savjetnik u tom ministarstvu... Na kraju, najbitnije je, da ljudi poput nje konstantno ulazu u sebe i svoje znanje... Mislim, da ce tek njihovo znanje i rad biti vrednovani....
  • Anonimus
    Jedan od rijetkih primjera nas crogorki koje su stale u ravan sa muskarcima....cak i ispred njih.... Ne znam da je trenutno neki crnogorac njenih godina na tako visokoj poziciji, a pri tom zavrsava doktorat.... Savremena Crnogorka
  • Anonimus
    Ja ne znam nijednu osobu ovih godina da je dospjela ovoliko visoko.... Koliko vidim po medijima ima korektne stavove i dobro se snalazi...
  • Dirigent
    Stara poslovica kaze: sve Ti mozemo oprostiti, ali uspjeh NE mozemo! Ova poslovica je najupeatljivilja u malim sredinama poput nase.... Vojinovicku ne poznajem, ali joj zelim poruciti da nastavi snazno koracati i krciti put kojim je krenula.
  • Napokon
    Da se Crna Gora oslobadja shvatanja da se uspjeh zene mjeri brojem djece i brojem recepata koje zna napamet.... Drago mi je sto smo svjedoci trenda da mlade i sposobne zene dolaze na odgovornije poslove.... Ima mnogo primjera i sem postovanje g-dje Vojinovicke. Jedna od zena pregalaca koja se svremena na vrijeme pojavi u javnosti,,,, Daliborka Pejovic, koja je za kratko vrijeme uspjela ono sto vecini njenih kolega iz partije nije poslo za rukom dugi niz godina.... Usla u predsjednistvo partije, a zatim u HN kao koordinator postavila do sada najbolje izborne rezultate... Svaka cast savremene Crnogorke
  • Vukica
    Drago mi je sto Portal Analitika vodi racuna i o rodnoj senzitivnosti. Cestitke na izbotu sagovornika.... kao i na interesantnim odgovorima
  • Moratorijum Radulovic  - 4.42 - 4.44
    ... štab je bio posebno aktivan u dvadesetak minuta do 5. :-)))
    ... celebrity, on my way.
  • Mirko
    Atrktivna nam je ova pomocnica! Sve lijepe mlade zene.... ova nova PR vlade
  • Niko
    Ja bih je predlozio za izbor mlade Montenegrine....Uspjesna, suverena, prirodno lijepa....
  • Anonimus
    Zbilja vrijedna djevojka kad napisa ovoliko komentara o sebi u 4 ujutro :) Dtaga koleginice Ivana dobro se znamo... Sva ova gluma ne moze sprati ...
  • cetinjanin
    Sve sve ali ne UDG
  • Igor  - Vojinovicka svaka cast!
    Licno je ne poznajem, ali joj poznajem sestre, ista smo generacija. Najbolji djaci u gimnaziji i lijepo vaspitane, pa mi je drago da je jedna od njih na tako visokoj poziciji, da se konacno vaspitanje i obrazovanje vrednuju.
  • Nebojša  - da nije UDG
    Sjajna djevojka...inteligentna, moderna, lijepa -prava Crnogorka i Evropljanka....

U čitavoj priči u kojoj mi se najviše dopala njena iskrenosti i neposrednost, te izbor muzike, štrči podatak da je doktorant na UDG (hmm...) i jedna od 10 (deset) zamjenika (zamjenica) ministra za turizam i održivi razvoj.

No, ako ćemo pravo, ova je djevojka za tri klase sposobnija od ministra kome je zamjenica!
  • grahovo  - grahovo
    ok je sve to za ovu mladu curu iliti zenu ali ne zahebavjte se sa nama
    od koga je ona dobila te titule
    dje je to u svijet priznata
    svi znamo kako se kod nas skole i fakulteti zavrsavaju tu je najvise korupcije
  • Crevljar iz Prokunaha
    Ali da je pomoćnica ministra turizma Srbije i doktorant Megatrenda bila bi zvek, je li genije?
  • Anonimus  - Jovan
    Stvarno je fenomenalno koliko razlicitih ljudi komentarise u sitne sate. Hahhahaha nasmijah se tome. A zamjenica samo neka je zdravo! Imamo mi takvih za izvoz! No ih niko ne uvozi...
  • Anonimus  - svaka cast!
    Mislim da je g-djica Vojinovic tek na pocetku svoje karijere...gledacemo mi nju i na visim pozicijama. Svaka cast mlada zeno, samo naprijed!
  • miki rudinski
    Lijepa,mlada,obrazovana....bravo đevojko!!!Ova ti je fotkica najljepša ispod velikoga Hrvatskoga Bana Josipa Jelačića!!!
  • baranka  - cemu sluzi ovaj intervju?
    Da li bi nam novinarka koja je autor članka objasnila čemu služi ovaj intervju? Iskreno rečeno, Ivana je hrabro pristala na ovakav način intervjuisanja jer je postojala velika vjerovatnoća da o sebi da sliku površne djevojke, uzimajući u obzir da je novinarka postavljala pitanja u stilu "upiši se u moj spomenar"! Zašto čitaoce treba da interesuje kako ona sebe vidi kao "cheese cake"?! Ja lično bi je mnogo radije pitala kako se dolazi do položaja na kome je sa tako malo godina, to su savjeti koji bi nam svima dobro došli. Naravno, pitala bi je i kako joj je raditi sa onakvim Ministrom, bolje da ne komentarišem kakvim... no dobro, to je tema za neki budući članak koji će biti vrijedno pročitati, možda saznamo nešto i o poslu kojim se Ivana bavi a za koji je plaćaju poreski obveznici Crne Gore.
  • 0712  - Bravo za sjajne odgovore!
    Na mene je najači utisak ostavio odgovor g-đice Ivane da bi se na jedan dan zamijenila sa Novakom Đokovićem za vrijeme teniskog meča. U današnjim teškim vremenima, itekako bi nam bilo potrebno da pokušamo da proniknemo u Noletovu fizičku i psihičku spremnost koju pokazuje na terenu. A vi g-đice Ivana, s obzirom na takav način razmišljanja, na pravom ste putu za uspjeh na ličnom i profesionalnom planu.
  • rihana
    Trebala bih da znam ko je ovo ?
  • Ana
    Rihana, vjeruj mi da bi trebala.
Dodaj komentar
Vaši Kontakt Podaci:
Komentar:
Zaštita
Morate navesti anti-spam kôd koji stoji na slici.

Baner

Najčitanije vijesti

Baner

Pretraga

Baner
Baner

Cloudy

16°C

Podgorica

Prognoza za tri naredna dana:

Partly cloudy
15°C / 25°C