Vaterpolo

Dominacija Novljana obilježila prvi ovosezonski okršaj naših najjačih klubova

Vaterpolisti Jadrana odbranili su naslov pobjednika Kupa Crne Gore, pošto su večeras u finalu u Podgorici slavili nad Primorcem, rezultatom 15:10 (5:3, 3:3, 4:2, 3:2).

Primorac nemoćan u finalu Kupa: Jadran do prvog ovosezonskog trofeja stigao lakše nego što se očekivalo Foto: VPSCG

Računajući i trofeje iz bivše države, Jadran u svom vlasništvu sada ima 17 trofeja namijenjenih pobjedniku Kupa, dok je Primorac ostao na dosadašnja četiri.

Inače, večerašnje finale bilo je prvi ovosezonski susret Novljana i Kotorana, pri čemu su vaterpolisti Jadrana pokazali kako su u ovom momentu bolji suparnik, tako da pehar zasluženo ide na Škver.

Sa druge strane, ostaje utisak kako je Primorac večeras mogao odigrati mnogo bolje, jer ono što su prikazali večeras - definitivno je daleko od maksimuma ekipe Zorana Maslovara.

Novljani su već nakon pet minuta igre, uz dva uzastopna Vasilija Radovića, stigli do tri gola razlike (4:1). Odgovorio je na to Marko Mršić, i to uz dva gola iz peterca, pa je 90 sekundi prije kraja prvog kvartala bilo 4:3.

Kod Kotorana je u međuvremenu Čaraj dobio crveni karton, što je bio ogroman peh za njih, a da Jadran drugi period dočeka uz dva gola plusa pobrinuo se Nagaev.

Sjajan je na startu druge četvrtine bio Draško Brguljan – iskusni Kotoranin dva puta je savladao Đurovića i vratio Primorcu egal – 5:5. Nije to, ipak, potrajalo – tri minuta kasnije, Vukićević je Jadran ponovo doveo na plus dva (7:5). U posljednjim trenucima prvog poluvremena, Vico je atraktivnom šraubom smanjio na 7:6, ali su Novljani imali dovoljno vremena za još jedan gol – iz peterca je pogodio Nagaev za 8:6.

Da će Primorac večeras teško moći do pozitivnog ishoda, bilo je jasno sredinom treće četvrtine, kada je Jadran poveo 11:7, golom Danila Radovića iz peterca.

Vlasnik trofeja je na startu završne četvrtine stigao i do plus pet (13:8), tako da je bilo jasno da Primorac ni ove sezone neće moći do naslova pobjednika Kupa.

Četiri gola u ekipi Jadrana večeras je postigao Vasilije Radović, a tri Danilo Radović. U poraženom timu je najefikasniji bio Mršić sa četiri gola, a jedan manje postigao je Draško Brguljan.