• Portal Analitika/
  • Sport /
  • Fudbal /
  • Podjela bodova u crnogorskom derbiju: Batrović ostavio Budućnost bez prve proljećne pobjede, Dečić je i dalje lider

Podgoričani dugo vodili, ali je njihov doskorašnji igrač sjajnim golom donio bod Sutjesci

U završnom duelu 23. kola Meridianbet Prve CFL, u trećem ovosezonskom crnogorskom derbiju, Sutjeska i Budućnost su kraj Bistrice odigrali neriješeno - 1:1 (0:1).

Podjela bodova u crnogorskom derbiju: Batrović ostavio Budućnost bez prve proljećne pobjede, Dečić je i dalje lider Foto: FSCG

U lijepoj atmosferi u Nikšiću, gdje je jedina funkcionalna tribina bila popunjena onoliko koliko je to bilo dozvoljeno, pratili smo zanimljivu borbu, u kojoj su oba suparnika imala niz šansi - ali više ih je propustila Budućnost. Podgoričani su poveli golom Mujana u 23. minutu, ali su bez pobjede ostali zahvaljujući bravuri Veljka Batrovića u 70. minutu.

Takvim ishodom, čini se, najzadovoljniji mogu biti u Dečiću - iako su danas poraženi od Mornara (0:1), i dalje su prvi na tabeli. Sa druge strane, Budućnost ni nakon četiri utakmice nema nijednu pobjedu od početka proljećne polusezone.

Od samog početka, kraj Bistrice smo pratili obostrano ofanzivnu predstavu, a prvu veliku šansu imali su domaći – Grivić je odlično pokušao iz slobodnog udarca, ali je Domazetović odbranio.

U 15. minutu tresla se stativa gola Sutjeske, kada je Luka Mirković sjajno šutirao. No, osam minuta kasnije, lopta je bila u mreži – Mirković je poslao loptu ka Mujanu, a on je šutnuo iz prve sa petnaestak metara i Podgoričani su vodili.

Mornar - hit proljeća: Srušili su Dečić, Tuzani dobili dva crvena kartona, mnogo nervoze na DG areni
0
Mornar - hit proljeća: Srušili su Dečić, Tuzani dobili dva…
03.03.2024 17:30

Malo je falilo da Mujan postigne novi gol u 31. minutu, ali je lopta otišla tik pored stative.

Do kraja prvog dijela, nešto ofanzivnija bila je Sutjeska, no rezultat se nije mijenjao.

U nastavku je Sutjeska imala više šansi, pri čemu je Domazetović u dva navrata sjajnim intervencijama sačuvao mrežu. No, čuvar gola ‘plavih’ bio je potpuno nemoćan u 70. minutu – upravo doskorašnji prvotimac Budućnosti sjajno se oslobodio čuvara, pa je raspalio loptu sa ivice šesnaesterca i bilo je 1:1.

Budućnost je od tada opet preuzela inicijativu, vidjeli smo i veliku šansu Vasilija Adžića u 82. minutu, no lopta je otišla pored gola. Čudo je kako nijesmo vidjeli pogodak već u sljedećem minutu - lopta je dugo 'šetala' ispred gola Sutjeske, ali nijedan od nekolicine napadača gostiju nije uspio da je gurne u mrežu.

Do kraja gotovo da više i nije bilo većih uzbuđenja, tako da Budućnost sada ima bod manje od Dečića, a Sutjeska je na minus četiri u odnosu na trećeplasirani Mornar.

Rudar - Mladost 1:2 (0:2)

(0:1 - Maraš 12', 0:2 - Neto 38', 1:2 - Golubović 79')

Jezero - Petrovac 0:2 (0:0)

(0:1 - Babić 65', 0:2 - Perović 90+2')

Arsenal - Jedinstvo 1:1 (1:1)

(0:1 - Bansa 10', 1:1 - Manojlović 40' (11m))

Dečić - Mornar 0:1 (0:0)

(0:1 - Nikolić 76')