Rukomet

Crna Gora počela borbu za OI, niko nije očekivao da će biti ovako teško

Kako se i očekivalo, rukometašice Crne Gore ostvarile su pobjedu na startu kvalifikacionog turnira za Olimpijske igre u Ulmu. Naše reprezentativke bile su bolje od selekcije Paragvaja, rezultatom 30:25 (17:12). Ipak, niko nije očekivao da ćemo večerašnji meč rješavati u završnih pet minuta.

'Lavice' krenule pobjedom: Paragvaj nas je žestoko namučio, Bojana Popović definitivno ima razloga za brigu Foto: IHF

'Lavice' su do pobjede stigle nakon što su naišle na neočekivano žestok otpor suparnica i u prvom i u drugom poluvremenu. Pritom, nakon što su naše igračice u dva navrata vodile pet razlike, Paragvajke su u 45. minutu uspjele da se vrate na gol zaostatka (22:21), a malo je falilo i da izjednače. U 56. minutu bilo je 26:25, tako da su naše reprezentativke meč riješile tek u samom finišu.

Sve u svemu, selektorka Bojana Popović imaće o čemu da razmišlja do subotnjeg duela protiv Njemačke.

Meč je počeo uz nekoliko brzih golova na obje strane, pa je nakon pet minuta bilo 3:3. Paragvajke ne samo da su u uvodnom dijelu utakmice pružale žestok otpor, već su uglavnom bile u vođstvu, sve do 10. minuta, kada je Bulatović pogodila za 6:5, pri čemu je do tada Mugoša već postigla četiri gola.

No, nakon što je Okampos odbranila zicer Mugoši, a zatim Fernandez dala gol, suparnice su preokrenule (6:7). Nastavile su paragvajske rukometašice da nas muče, igrale su i na krilima podrške publike u Ulmu koja je očito bila impresionirana njihovom borbenošću, te je Crna Gora do nove prednosti stigla tek u 25. minutu, i to šestim golom Mugoše - 13:12. Uslijedili su golovi Itane Grbić i Anastasije Marsenić i prvi put su 'lavice' bile na plus dva (15:12).

Gotov prvi meč u našoj grupi: Njemačka prejaka za Adžićevu Sloveniju
0
Gotov prvi meč u našoj grupi: Njemačka prejaka za Adžićevu…
11.04.2024 19:14

Zaigrale su izabranice Bojane Popović tada čvršće i u odbrani, Rajčić je zaustavila nekoliko suprničkih šuteva, da bi Mugoša u 29. minutu postigla još jedan pogodak, a onda je opet pogodila i Marsenić i Crna Gora je bila u seriji 6:0, pri čemu je prvi dio završen rezultatom 17:12.

Paragvajke su u nastavak ušle sa tri vezana gola, pri čemu je Okampos odbranila sedmerac Matei Pletikosić, a tu je seriju najzad prekinula Despotović - u 34. minutu bilo je 18:15.

Tri minuta kasnije, Dijana Mugoša nas je osmim večerašnjim golom vratila na plus pet, da bi Paragvaj odmah zatim - uz nekoliko naših grešaka - odgovorio sa čak tri uzastopna gola (21:19).

Nakon još jedne greške naše selekcije u napadu, Insfran je u 44. minutu smanjila na 22:21. Pritom, u sljedećih pet minuta, Južnoamerikanke su u dva navrata prokockale priliku da poravnaju.

Nije se Paragvaj predavao, niti je naša selekcija djelovala naročito bolje na parketu, ali nekako smo uspijevali da sačuvamo vođstvo. No, koliko je teško sve bilo u finišu najbolje će reći to da je u 56. minutu bilo 26:25.

Ono što nas može radovati jeste odlično izdanje Mugoše koja je postigla osam pogodaka. Marsenić i Brnović su dale po četiri. Na drugoj strani je briljirala igračica na koju smo juče i upozoravali u najavi turnira - Insfran je utakmicu završila sa devet golova.

Sa 'lakim' suparnicima je gotovo. U subotu slijedi veliki derbi turnira u Ulmu - čeka nas okršaj protiv selekcije Njemačke, a dan kasnije i duel sa Slovenijom.