Odigrani prvi polufinalni susreti

Nakon prvih duela polufinala Kupa Crne Gore, fudbaleri Budućnosti stekli su tri gola prednosti, dok je okršaj Dečića i Jezera završen bez golova.

Kup Crne Gore: Budućnost na pragu finala, Dečić i Jezero revanš će početi od nule Foto: FSCG

Budućnost je pod Goricom bila bolja od Rudara (4:1), dok su Dečić i Jezero remizirali na Ćemovskom polju (0:0).

Revanš susreti u Pljevljima i Beranama na programu će biti 8. maja.

'Plavi' već na pragu finala

Fudbaleri Budućnosti na dobrom su putu ka osmom nastupu u finalu Kupa Crne Gore, pošto su pod Goricom trijumfovali protiv Rudara, rezultatom 4:1 (3:0).

Podgoričani su odlično otvorili meč. Prvo je Sekulić priprijetio u 8. minutu, a već u sljedećem napadu Mujan je postigao pogodak – bio je to izuzetno lijep šut sa desetak metara iskosa u suprotni ugao.

U 30. minutu bilo je 2:0, a opet je pogodio mujan. On je odigrao dupli pas sa Gaševićem, a potom sa 15 metara uputio izvrstan udarac – pravo u mrežu. Nije to bilo sve u prvom dijelu što se golova tiće. U 40. minutu, nakon dugog napada ‘plavih’, Ivanović je poslao loptu ka golu, ona je okrznula defanzivca Rudara Muratovića i potom završila u golu.

Pljevljaci su u nastavku stigli do nekoliko polušansi ali nijesu opasnije ugrozili gol domaćih, a u 62. minutu je na drugoj strani Vukotić odlično pokušao sa 25 metara, a Vuksanović još bolje odbranio. To što su donekle usporili igru, osvetilo se Podgoričanima u 69. minutu. Tada je, nakon greške Mujana, Zečević smanjio na 3:1.

Despotović je bio u dobroj prilici u 83. minutu ali je loptu poslao iznad prečke, a u 85. je Luka Mirković povećao na 4:1 - Savović mu je poslao sjajnu loptu, a on je iz drugog pokušaja, nakon što je prvi osujetio Vuksanović, uspio da pogodi, čime je postavio konačan rezultat.

Mreže mirovale na Ćemovskom polju

Nakon ne baš atraktivnog okršaja na Ćemovskom polju, Dečić i Jezero odigrali su neriješeno - 0:0. Tako je izvjesno kako u Beranama slijedi jako uzbudljiv revanš.

Opasniji je u uvodnim momentima bio gostujući sastav, ali su prvu veliku šansu imali Tuzani. Nakon sjajnog centaršuta Božovića u 23. minutu, uslijedila je velika gužva na samoj gol liniji – tri puta su domaći pokušali da šutnu, ali su defanzivci Jezera uz mnogo muke uspjeli da otklone opasnost.

Gosti su imali nešto više loptu u nogama do kraja prvog dijela, ali su do odlaska na odmor mreže mirovale.

Veliku šansu Plavljani su imali u 53. minutu, kada je Perović šutirao ka praznom golu Dečića, ali je Ujkaj u posljednjem momentu izblokirao njegov šut. Mogao je tada i Senaga da dovede Jezero u vođstvo, ali je bravurozan među stativama u toj situaciji bio Nikić.

Pola sata prije kraja, Milorad Peković opredijelio se za igru sa dva špica i od tada smo gledali mnogo ofanzivniji Dečić. U 75. minutu Tuzani su promašili šansu utakmice - Matić je poslao loptu ka Camaju, koji je bio sam ispred nebranjenog dijela mreže, ali je loptu poslao preko gola. U posljednjem minutu nadoknade, Aranda je bio u stopostotnoj šansi, ali se Nikić pobrinuo da Dečić večeras bez poraza napusti teren na Ćemovskom polju.

Budućnost - Rudar 4:1 (3:0)

(1:0 - Mujan 9', 2:0 - Mujan 30', 3:0 - Ivanović 40', 3:1 - Zečević 69', 4:1 - Mirković 85')

Dečić - Jezero 0:0