Svi engleski klubovi su eliminisani

Aktuelni osvajač eliminisan je u četvrtfinalu Lige šampiona. Mančester siti, naime, neće biti u prilici da brani naslov, pošto je večeras nakon produžetaka poražen od madridskog Reala. Izabranike Karla Anćelotija u polufinalu će čekati Bajern, koji je večeras bio bolji od Arsenala, te tako Engleska nema više nijedan klub u LŠ.

Real je u polufinalu LŠ, čeka ih Bajern: Lunjin heroj Madriđana, branilac trofeja eliminisan nakon penala Foto: epa-efe

Na utakmici Mančester siti - Real Madrid ništa nije bilo gotovo nakon 90 minuta. Bilo je 1:1, uslijedili su produžeci, ali golova nije bilo. Putnik u polufnale tako je riješen izvođenjem penala (3:4). Sav je posao u regularnom dijelu meča završio Bajern, koji je na Alijanc areni pogotkom Kimiha eliminisao Arsenal (1:0).

Osvajač LŠ eliminisan: Real slavi Lunjina, skinuo je dva penala

Mančester siti i Real Madrid opet su odigrali neriješeno. Nakon madridskih 3:3, večeras je na Etihadu bilo 1:1 (0:1). U produžecima golova nije bilo. Penal serija završena je rezultatom 3:4.

Real je prvo zaprijetio odličnim šutem Kamavinge, a u 12. minutu Madriđani su utišali Etihad. Tada je Belingem poslo loptu ka Valverdeu, ovaj je proigrao Vinisijusa, koji je uposlio Rodriga - njegov je prvi šutEderson odbranio, ali nije mogao i drugi, te su gosti vodili 0:1.

U ostatku prvog poluvremena Siti je imao inicijativu i više šansi, pri čemu je Haland pogodio prečku. De Brujne je neumorno kreirao prilike, u 27. minutu je i sam pokušao da prevari Lunjina, ali do odlaska na odmor rezultat se nije mijenjao.

Na startu drugog poluvremena, domaći su imali brojne šanse, ali je Lunjin bio fantastičan na golu Reala. Ređale su se šanse pred golom gostiju, bila je to prava opsada pred njihovim šesnaestercem, no rezultat se nikako nije mijenjao.

Tako je bilo sve do 76. minuta, kada se pritisak Gvardiolinih izabranika konačno isplatio. Nedugo pošto je ušao u igru, Doku je sjajno reagovao u suparničkom šesnaestercu, poslao loptu ispred samog gola, gdje je loše reagovao Ridiger - lopta je došla do De Brujnea, a on je poravnao.

Borusija i PSŽ su u polufinalu: Nevjerovatna noć, čudesan preokret 'svetaca', Madriđani se vraćali na 2:2 ali 'milioneri' su briljirali u finišu
0
Borusija i PSŽ su u polufinalu: Nevjerovatna noć, čudesan…
16.04.2024 23:00

Mogao je De Brujne sve da riješi u 82. minutu - imao je zicer, ali je poslao loptu iznad prečke, što je bila i posljednja velika prilika uoči produžetaka.

Siti je dominirao u prvom produžetku, ali je najbolju šansu imao Real, i to u samom finišu - Ridiger je tada šutnuo iznad gola. U drugom produžetku pratili smo nešto slabiji tempo i večerašnja je drama u Mančesteru ušla u penale.

Ovako je tekao penal rulet

U prvoj seriji, Alvarez je pogodio, da bi Ederson odbranio Modrićev šut. Zatim je Lunjin sjajno pročitao udarac Bernarda Silve, te je Belingem izjednačio na 1:1.

Lunjin je odbranio u trećoj seriji i Kovačićev šut, pa je šansu da preokrene skor dobio Lukas Vaskez - i iskoristio je (1:2). Foden je zatim poravnao na 2:2, ali se Naćo pobrinuo da Madriđani posljednju seriju dočekaju sa prednošću.

Ederson je potom bio u ulozi izvođača i pogodio za 3:3. Posljednji šut u petoj seriji 'pripao' je Ridigeru - a on je pogodio i odveo Real u polufinale.

Bavarci minimalcem do polufinala

Nakon londonskih 2:2, Bajern je večeras na Alijanc areni savladao Arsenal, rezultatom 1:0 (0:0).

'Tobdžije' su ušle otvoreno u večerašnji meč, ali su Bavarci očito izvrsno pripremili odbranu. Tako je Arsenal u prvom dijelu imao jednu konkretniju šansu - Martineli je šutnuo u 31. minutu, ali pravo u Nojera. Sa druge strane, djelovalo je kako Bajern tokom čitavog prvog dijela strpljivo čeka svoju šansu, jednu je imao Mazraui, ali ostalo je 0:0.

Čudo je kako domaći nijesu poveli u prvom minutu nastavka - Gorecka je šutnuo i tresla se stativa, potom je uslijedio šut Gereira i opet je ishod bio isti. Mreža londonskog sastava, ipak, nije ostala netaknuta. Bajern je poveo u 64. minutu - Gereiro je izvrsno centrirao, a Džošua Kimih glavom poslao loptu u gol.

Bio je to, kako se ispostavilo, i momenat koji je odlučio večerašnji meč.

Bajern - Arsenal 1:0 / prvi meč: 2:2

Mančester siti - Real Madrid 3:4 (penali) - 1:1  / prvi meč: 3:3

Borusija Dortmund - Atletiko Madrid 4:2 / prvi meč: 1:2

Barselona - Pari Sen Žermen 1:4 / prvi meč: 3:2