Naše igračice se kasno probudile, domaća selekcija izborila nastup u Parizu

Rukometašice Crne Gore doživjele su poraz u drugom kolu kvalifikacija za Olimpijske igre u Ulmu i sve će rješavati u sjutrašnjem direktnom duelu protiv Slovenije (16:00). Danas je od ‘lavica’ bolja bila selekcija Njemačke, rezultatom 28:24 (11:7), koja je time izborila plasman na OI.

Protiv Slovenije nas čeka direktna borba za OI: Poraz od Njemačke, sve ćemo rješavati sjutra Foto: IHF

Pobjeda nad Slovenijom definitivno bi nas vodila na OI. No, još ne znamo šta bi se dogodilo u slučaju remija – jer prvo moramo vidjeti da li će i uz koju razliku selekcija Dragana Adžića danas savladati Paragvaj.

Naša selekcija je tokom većeg dijela susreta bila očajna u napadu, pa je Njemačka tokom drugog poluvremena stizala čak do 10 golova prednosti (20:10). No, u finišu je uslijedilo buđenje ‘lavica’, koje su koliko toliko popravile utisak i na kraju poraz nije bilo toliko ubjedljiv.

U crnogorskoj selekciji dvije igračice bile su jako zapažene - u prvom poluvremenu to je bila Armel Atingre koja je izvrsno branila, a u nastavku Matea Pletikosić, koja je postigla devet golova. Isti učinak na suprotnoj strani imala je Majdhof.

Oko 4.000 gledalaca u Ulmu pratilo je tvrdu igru u uvodnim momentima, pa je nakon osam minuta bilo 1:1. Ipak, ostaje šteta što izvrsnu igru u odbrani nijesmo bolje valorizovali u napadu.

Njemicama su do 15. minuta svirana čak četiri sedmerca - svaki je pogodila Majdhof - i tada je rezultat bio 5:3.

'Lavice' su nastavile sa lošom igrom u napadu, Mugoša nije iskoristila ni sedmerac, i sve je to omogućilo domaćem sastavu da pogocima Benke i Grajsels stigne do plus četiri (7:3). Bio bi taj višak i još veći da Armel Atingre nije sjajno branila - do 18. minuta zaustavila je pet suparničkih šuteva.

Prilično je nevjerovatan bio pogled na semafor nakon 20 minuta igre - Crna Gora postigla je do tada svega tri pogotka. Minut kasnije, Matea Pletikosić je iz sedmerca smanjila na 7:4, potom su Njemice prokockale napad, ali 'lavice' nijesu uspjele da priđu na minus dva. Umjesto toga, Berend je pogodila za 8:4.

Lobovala je potom Matea Pletikosić golmanku Filter, pa je Atingre imala još jednu čudesnu intervenciju, ali ni tada nijesmo iskoristili šansu da priđemo na dva gola zaostatka. Držala nas je u tim momentima Atingre u igri - i dalje je pravila čuda na golu, a na drugoj strani je Pletikosić još jednom sa sedam metara bila uspješnija od Filter (9:6). Nije se mnogo toga promijenilo u završnih pet minuta prvog poluvremena, pa je Njemačka na odmor otišla uz vođstvo 11:7.

Tek što je počeo nastavak, vidjeli smo brze golove Benke, Majdhof, a potom i dva Belk, tako da je nakon 35 minuta bilo 15.7. Uzvratila je na to Pletikosić sa dva gola, ali to je  bilo sve - do 40. minuta je domaća selekcija opet bila na plus osam (17:9).

Nastavila je Pletikosić da pogađa, ali nijesu na nivou bile ostale igračice u napadu i Njemačka je uskoro bila na 20:10. Odgovora naše selekcije nije bilo, u završnih 15 minuta su izabranice Bojane Popović ušle uz devet golova minusa (21:12) i do kraja je jedino pitanje bilo sa kojom će razlikom biti završen današnji meč.

Probudile su se naše igračice u finišu, a u 55. minutu smo golom Tatjane Brnović prišli na minus pet (25:20). Dva minuta kasnije, Ivona Pavićević je smanjila na 26:22, a uz tu je razliku i završen meč.

Na turniru u Ulmu do kraja dana slijedi meč Slovenija - Paragvaj, koji ćemo pratiti od  16:45 časova.

Sjutra će Njemačka igrati protiv Paragvaja u 13:30, a naša reprezentacija protiv Slovenije u 16:00.