Delirijum u Humskoj

Janković asistent u pobjedi Partizana za proljeće u Evropi

Fudbaleri Partizana plasirali su se u šesnaestinu finala Lige Evrope, pošto su večeras u Beogradu sa 2:1 pobijedili Jang Bojs, u petom kolu Grupe B, Lige Evrope.
Objavljeno: 23. 11. 2017 - 23:14 Promjenite veličinu teksta: A A A
Jankovic asistent u pobjedi Partizana za proljece u Evropi

Partizan je poveo golom Leandra Tavambe u 12. minutu, da bi izjednačenje Jang Bojsu u 25. donio Mumi Ngamaleu. Crno-bijeli su trijumfovali pogotkom prvotimca Ognjena Ožegovića u 53. minutu. Naš Marko Janković asistirao je kod prvog gola, i odigrao je cio meč.

Partizan kolo prije kraja grupne faze zauzima drugo mjesto u Grupi B, sa osam bodova. Dinamo iz Kijeva je još ranije izborio plasman kao prvoplasirani sa 10 bodova, dok je Skenderbeg treći sa pet, a Jang Bojs je četvrti sa tri.

Marko Vešović je odigrao cio meč za Rijeku u remiju sa AEK-om 2:2 u Grčkoj. Gosti su prokockali dva gola prednosti, pa će iz te grupe uz AEK dalje i Milan koji je bio ubjedljiv protiv Austrije 5:1.

Nikola Vukčević je takođe odigrao svih 90 minuta za Bragu koja je savladala Hofenhajm 3:1, čime je izborila plasman u nokaut fazu.

Stefan Mugoša je bio na klupi Šerifa u pobjedi tog tima nad Žilinom 1:0. Za prolaz dalje u posljednjem kolu ne smiju izgubiti u gostima od Kopenhagena.

Četvrtak

GRUPA A
Astana - Viljareal 2:3 (1:1)
/Kabananga 22, Kumasi 87 - Raba 39, Bakambu 65, 83/

Makabi Tel Aviv - Slavija Prag 0:2 (0:1)
/Hušbauer 45+1, 54/

GRUPA B
Skenderbeg - Dinamo Kijev 3:2 (1:1)
/Lilaj 18, Džejms 52, Sov 56 - Cigankov 16, Rusun 90/

Partizan - Jang Bojs 2:1 (1:1)
/Tavamba 12, Ožegović 53 - Ngamaleu 25/

GRUPA C
Ludogorec - Bašakšehir 1:2 (0:2)
/Marselinjo 65 - Višća 20, Frei 27/

Braga - Hofenhajm 3:1 (1:0)
/Marselinjo 1, Franserđo 82, 90+3 - Ut 74/

GRUPA D
AEK - Rijeka 2:2 (1:2)
/Arauho 45+2, Hristodulopulos 55 - Gorgon 8, 26/

Milan - Austrija Beč 5:1 (3:1)
/Rodrigez 27, Andre Silva 36, 70, Kutrone 42, 90+4 - Monšejn 21/

GRUPA E
Everton - Atalanta 1:5 (0:1)
/Ramirez 71 - Kristante 12, 64, Gosens 87, 90+4, Kornelijus 88/

Lion - Apolon 4:0 (2:0)
/Dijakbi 29, Fekir 32, Dijaz 66, Maulida 90/

GRUPA F
Lokomotiva Moskva - Kopenhagen 2:1 (1:1)
/Farfan 17, 51 - Verbič 31/

Šerif - Zlin 1:0 (1:0)
/Hairo 11/

GRUPA G
Plzenj - FCSB 2:0 (0:0)
/Petržela 49, Kopic 76/

Lugano - Hapoel Ber Ševa 1:0 (0:0)
/Karlinjos 50/

GRUPA H
BATE - Crvena zvezda 0:0

Keln - Arsenal 1:0 (0:0)
/Žirasi 62. penal/

GRUPA I
Salcburg - Gimaraeš 3:0 (2:0)
/Dabur 26, Ulmer 45+1, Hvang 67/

Konja - Marsej 1:1 (0:0)
/Skubić 80. penal - Moke 90+3. autogol/

GRUPA J
Bilbao - Herta 3:2 (1:2)
/Aduric 25. penal, 65. penal, Vilijams 82 - Leki 26, Zelke 36/

Estersunds - Zarja 2:0 (1:0)
/Grečuškin 40. autogol, Godos 77/

GRUPA K
Lacio - Vitese 1:1 (1:1)
/Luis Alberto 42 - Linsen 13/

Nica - Varegem 3:1 (2:0)
/Baloteli 5. penal, 31, Tamez 86 - Hamalainen 80/

GRUPA L
Rozenborg - Sosijedad 0:1 (0:0)
/Ojrazabal 90/

Zenit - Vardar 2:0 (2:0)
/Poloz 16, Rigoni 43/

Komentari: 0

Novi komentar